HuxFlux Tales

Ostatnie „opowieści” przed wakacyjnym sezonem festiwalowym odbyły się 4 czerwca 2016 roku, oczywiście w dobrze wszystkim znanym, katowickim klubie INQbator. Tym razem headlinerem imprezy była jedna z legend sceny psychedelic trance, Dennis Tapper – bardziej znany jako HuxFlux. Hux Flux miał przyjemność grywać już w wielu krajach Europy, ale i poza jej granicami i śmiało można napisać, że jego muzyka poruszała ludzi na największych, transowych festiwalach.

Jak to zwykle w INQ bywa, na imprezie do wyboru były dwie sceny. Main – czyli scena główna, za którą odpowiada kolektyw Psylesia, oprócz wcześniej wspomnianego gwoździa programu, gościła tym razem jeszcze CJ Arta – czyli Artura Fabiańskiego – producenta, realizatora dźwięku, dziennikarza muzycznego i DJ-a urodzonego w Warszawie, który graniem zajmuje się od niemal dekady, a produkcją muzyki elektronicznej już od dobrych kilku lat. Goście zagrali przy supporcie grajków zasilających gremium Psylesii i nie ma się co rozpisywać, wyszła z tego naprawdę niesamowita impreza, co potwierdzają uśmiechy na twarzach publiki, która bawiła się do wczesnych godzin porannych.

Druga scena – chillout – należy do kolektywu Ashoka. Tym razem mieliśmy okazję wysłuchać setu Neogena – wrocławskiej legendy, znanej jeszcze z nieistniejącego już projektu Spiral Active Project, który od 2002 roku organizował imprezy na terenie Dolnego Śląska i Małopolski. Dodatkowo, zagrał jeszcze Miraceti z ekipy Mamomam, który z gatunkiem psychedelic pierwszy raz spotkał się na festiwalu OZORA w 2012 roku. Zainspirowany kosmicznym i naturalnym klimatem wydarzenia wraz z JaraLuca rozpoczął produkcję muzyki. Od tego czasu miał okazję grywać już na wielu imprezach klubowych i plenerowych.

Pełna fotorelacja tutaj: Click!

Close Menu